Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW

STRUKTURA ORGANIZACYJNA
MARYNARKI WOJENNEJ

Dowództwo Marynarki Wojennej ma swoja siedzibę w Gdyni. Składa się między innymi z pionu sztabu, zajmującego się działalnością planistyczną i bieżącą sił Marynarki Wojennej oraz pionu szkolenia odpowiadającego za szkolenie dowództw i jednostek MW.

Centrum Operacji Morskich zapewnia bieżące dowodzenie siłami Marynarki Wojennej. Odpowiada za koordynację działań wszystkich jednostek MW wykonujących zadania na morzu, w powietrzu oraz na lądzie.
Główne siły Marynarki Wojennej zorganizowane są w związki taktyczne bezpośrednio podporządkowane dowódcy Marynarki Wojennej:


3 Flotylla Okrętów w Gdyni
8 Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu
Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni

Trzon 3 Flotylli Okrętów stanowią jednostki uderzeniowe. Okręty transportowo-minowe oraz trałowo-minowe zgrupowane są w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, natomiast samoloty i śmigłowce w Brygadzie Lotnictwa MW. W składzie flotyll znajdują się także jednostki wsparcia, zabezpieczenia działań, jednostki pomocnicze i brzegowe.

Część okrętów oraz instytucji i jednostek (szkolne, pomocnicze, techniczne i materiałowe) podlegają odpowiednim komórkom znajdującym się w strukturze Dowództwa Marynarki Wojennej.


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.